SANE - ASSASSIN SOFT 2021
(6 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Sane - Assassin Soft 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $400.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | Aluminiserad glasfiber + 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA soft 25 |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Sane |
Beskrivning från tillverkare
Assassin Soft är ett av två nya flaggskepp från SANE. Här har man lagt stort focus på kontroll, med en mjukare kärna och en hårdare yta, för att du som spelare ska kunna styra spelet. SANE har sedan starten 1989 varit kända för en mycket väl placerad tyngdpunkt sammansatt med rätt material, för att racket ska uppfattas som lätt och smidigt. Deras goda öga för detaljer har även visats minska risken för tennisarmbåge.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.5(från 6 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
"Ciao", Kvinna 47 år
Nivå: nybörjare
Allt är okej
2026-02-07, 23:58
2
Man 50 år
Nivå: motionär
-
2025-11-20, 22:52
4
Man 44 år
Nivå: motionär
-
2023-10-15, 01:21
5
Man 39 år
Nivå: avancerad
-
2022-12-01, 12:07
5
Man 39 år
Nivå: avancerad
-
2022-11-26, 00:23
5
Man 39 år
Nivå: avancerad
-
2022-11-24, 14:33














