ROYAL PADEL - R ACE 2026
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Royal Padel - R Ace 2026:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $410.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 365 - 380 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 3K Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA Mid Hard |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Royal Padel |
Beskrivning från tillverkare
Den nya R ACE 2026 är redo att fortsätta regera i KRAFT! Utvecklad tillsammans med våra professionella spelare, behåller den EVA MID HARD-gummit inuti, vilket ger den extra fasthet som gör den till ett förödande racket i attack. Dominant i luftrullet, dödlig i smashes och med ett kraftfullt svar vid varje slag! Ännu ett år väljer Roger Aromí R ACE 2026 för att tävla på Premier Padel-kretsen och i eliten av spansk padel. Dess konstruktion av 100% karbon 3K på ytor och ram garanterar maximal motståndskraft och hållbarhet utan att kompromissa på hanterbarhet. Under denna nya säsong 2026 bibehåller vi dess erkända diamantform och höga balans, en total kraftstämpel som har samlat så många framgångar. Dessutom har den en ny, mer aggressiv och modern design, som speglar R-linjens anda. R ACE 2026 fortsätter att inkludera teknologin Total Rough Spin, för att ge mer effekt i dina slag och behålla en bekväm och exakt bollkänsla. Om du letar efter ett racket för att dominera varje poäng och vara ett konstant hot vid nätet, är R ACE 2026 din perfekta allierade! Tillgänglig i en viktklass mellan 365 och 380 gram, vägs varje racket individuellt i Royal Padel så att du kan välja vikten som bäst passar ditt spel. Den finns även i Light-version, för dem som letar efter samma kraft i ett lättare format.
Utskrift från www.racketguide.com














