NOX - TEMPO WPT 2023
(43 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Nox - Tempo WPT 2023:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $380.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Black EVA HR3 |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Nox |
Beskrivning från tillverkare
Precis som en klocka och bekväm som en handske. Så är NOX TEMPO World Padel Tour 2023 padelracket. Ett av de fyra officiella World Padel Tour-racketerna. TEMPO World Padel Tour 2023-versionen utmärker sig genom sin hanterbarhet och precision. Den största nyheten är HR3 Black Eva-kärnan som, i kombination med 12K Carbon på dess ytor, ger en solid och fast känsla. Detta padelracket inkluderar det banbrytande Smartstrap® utbytbara säkerhetssnöresystemet.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 43 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Pablo", Man 29 år
Nivå: avancerad
Det är en racket som jag tror passar mitt spel, jag har den kontroll jag gillar och när jag vill trycka på eller slå har den den nödvändiga hårdheten för att göra det som jag gör, med kraft och med liten teknik.
2025-11-13, 12:42
3
"Dan", Man 49 år
Nivå: motionär
Är osäker på om det är för svårt att spela med. Jag slår inte särskilt hårt och fokuserar mer på att försvara än att anfalla.
2024-03-28, 23:15
5
Man 46 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Bra känsla å ger fart när du trycker till!
2024-07-02, 23:47
4
Kvinna 44 år
Nivå: motionär
Jag gillar vikt och form men det är för nybörjare.
2026-02-07, 15:21
3
"Martin", Man 42 år
Nivå: avancerad
För lite sweet spot
2024-06-16, 15:25
3
"Philip", Man 35 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Bra webbsida
2023-10-18, 18:37















