NOX - ML10 PRO CUP LUXURY BY MIGUEL LAMPERTI 2022
(77 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Nox - ML10 Pro Cup Luxury by Miguel Lamperti 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $340.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Mjukt |
| Ytskikt - material | 3K metalliserad glasfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | HR3 |
| Speltyp | Nybörjare, Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Nox |
Beskrivning från tillverkare
ML10 PRO CUP LUXURY är här, en hyllning till ett av de mest ikoniska racketarna i padel-historien, ML10 PRO CUP av Miguel Lamperti. Med samma material som ML10 Pro Cup, och i ett runt format också, har ML10 PRO CUP LUXURY det laterala antivibrationssystemet AVS inbyggt och ytor med en grov finish för att underlätta skott med spin. Allt detta på ett nytt "Luxury"-form som har blivit helt omarbetad. Dessutom inkluderar ML10 PRO CUP LUXURY det nya Smartstrap® utbytbara säkerhetsremsystemet. Det förbättrar hygienen och säkerheten på din racket genom att enkelt byta remmen utan att förlora garantin eftersom det inte är nödvändigt att mixtra med bottenkåpan.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 77 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
"Gorka", Man 48 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Jag skulle vilja ha en paddeltennisrack som på en hög nivå på nätet inte har så mycket studsighet.
2025-11-16, 23:07
4
"marko liljegren", Man 36 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Väldigt lätt att kontrollera men skulle vilja få lite mer kraft
2023-11-09, 13:00
3
"Mikael", Man 51 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Osäkert vid droppar, känns mjukt och varierande i bollträff
2023-11-09, 08:02
4
"Sergio", Man 33 år
Nivå: avancerad
Bra kontroll, saknar lite kraft, kanske för mjuk.
2025-11-02, 10:22
5
"Gorka", Man 48 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Jag vill att höga volleyslag inte har så mycket studs
2025-11-16, 23:11
5
"Dani", Man 43 år
Nivå: avancerad
Det är ren kontroll men det låter dig attackera utan problem.
2026-01-14, 20:53














