NOX - LUXURY PERTO 2021
(15 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Nox - Luxury Perto 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 300,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA HR3 |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Nox |
Beskrivning från tillverkare
Till 2021 års kollektion har Nox och Miguel Lamperti tagit fram en helt ny serie racketar. Samtliga modeller i Luxury ML10-serien har utrustats med en träffyta i 12k kolfiber och en kärna av HR3. Denna kombination ger en kraftfull touch och en relativt styv känsla i bollträffen. Alla tre modeller är även utrustade med Nox avancerade anti-vibrationssystem AVS och har en struktur i träffytan för att ge bättre grepp i bollen. ML10 Perto är ett runt racket med lång tyngdpunkt. Detta ger maximal kontroll till dina slag.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.5(från 15 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
"Gonzalo", Man 41 år
Nivå: avancerad
Mycket kontroll
2025-11-12, 19:03
4
Kvinna 52 år
Nivå: avancerad
Helt ok
2023-11-22, 19:11
5
Man 46 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2025-12-02, 12:44
5
Man 46 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2025-11-30, 23:15
4
Man 32 år
Nivå: motionär
-
2024-08-10, 17:31
3
Man 32 år
Nivå: motionär
-
2024-02-08, 19:40
















