JHAYBER - ATTACK 12K 2022
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Jhayber - Attack 12K 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 2 980,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 350 - 360 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Multiple Density EVA |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Jhayber |
Beskrivning från tillverkare
Denna diamantformade racket är skapad för spelare på expertnivå. Med sin glansiga ytbehandling och 3D Rugged Technology lyfter den spelupplevelsen. Med ett 3D-tryckt bikupemönster på ytan, är det designat för att ge ökad effekt och bättre kontroll vid varje slag, samtidigt som det garanterar maximal komfort och hållbarhet. Racketen har en Multiple Density EVA-kärna med hög balans som maximerar kraften i slagen. Tack vare 12K Carbon High Tech har racketen blivit mer robust och ytorna mer motståndskraftiga samtidigt som vikten har minskat. Detta ger en kraftfull och konsekvent träff samt ökad strukturstabilitet. Denna modell inkluderar Reset Point för att minska stress och optimera återhämtningen mellan slagen. Detta är ett exceptionellt racket som är utformat för experter.
Utskrift från www.racketguide.com














