CARTRI - WOLF 2021
(6 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Cartri - Wolf 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | kr 3 730,00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 6K kolfiber + Kevlar |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K + 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Cartri |
Beskrivning från tillverkare
Cartri Wolf ett racket riktat mot spelaren som söker kontroll, men samtidigt vägrar tumma på farten. Ett vapen som skrämmer slag på motståndarna!
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 6 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Kvinna 41 år
Nivå: motionär
Bra allroundrack är min känsla
2024-07-13, 18:21
4
"Martin", Kvinna 42 år
Nivå: motionär
Balanserat, bra känsla
2025-08-19, 06:21
4
Man 42 år
Nivå: motionär
Bra allround racket.
2025-11-09, 08:00
4
"Denise", Kvinna 57 år
Nivå: nybörjare
Z
2026-01-29, 19:34
4
Man 47 år
Nivå: motionär
-
2023-03-07, 15:20
5
Man 27 år
Nivå: avancerad
-
2023-01-30, 15:38














