CARTRI - VOLCANO 2 2021
(2 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Cartri - Volcano 2 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $540.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 6K kolfiber + Kevlar |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA soft black + medium white |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Cartri |
Beskrivning från tillverkare
Juvelen i Cartris samling. Man har använt sig av marknadens bästa material. Designen är slitstark och hålen borrade för att minimalisera vibrationen i spelet. Modellen vänder sig till den kräsne spelare som vi maximera sin potential på banan.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 2 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Robert Byström", Man 41 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Bra balans mellan kontroll och fart
2023-12-14, 08:53
4
"Martin", Man 45 år
Nivå: avancerad
Offensivt
2024-03-12, 06:19





