BULLPADEL - ELITE W TRIAY 2025
(10 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Bullpadel - Elite W Triay 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 320,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 345 - 360 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Carbon Xtend |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | MultiEVA |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Bullpadel |
Beskrivning från tillverkare
Bullpadel Elite W 2025 är ett padelracket som låter dig utveckla din fulla potential i anfallsspelet tack vare sin nya hybrida form med medelbalans för att kontrollera kraften. Officiell padelracket för spelaren Gemma Triay. Med en lätt vikt på 345-360 gram säkerställs enkel hantering och minskad risk för ledskador. Det är det mest teknologiskt avancerade padelracket i sitt sortiment. Den har en slående och feminin design, som kombinerar mjuka färger som rosa, blått eller vitt för en unik estetik. Detta Bullpadel damernas padelracket har specifikt utformats för de professionella spelare som vill slå med enastående kraft och kontroll. Det är den perfekta modellen för spelare som vill ha allt: hög prestanda, modern stil, kontroll och kraft i varje spel. Xtendcarbon 3K yta för ökad styvhet, styrka och lätthet. Vibradrivesystemet som absorberar vibrationer under spel, speciellt vid träffar utanför sweet spot. Förstärkt kärna för större tröghet, fasthet och förbättrat vridmotstånd. Multieva gummikärna för kraftoutput och kontroll på långsamma bollar. CarbonTube dubbla sammanflätade kolfiberram för en effektiv kompromiss mellan kraft och kontroll. Air React Channel teknik för extra aerodynamik och lätthet.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 10 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
"Mena", Kvinna 50 år
Nivå: avancerad
Bekväm och vi är i samklang
2026-01-31, 22:57
3
"Ana", Kvinna 45 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Kontroll över makt
2025-10-28, 20:55
4
"Rebecka", Kvinna 28 år
Nivå: nybörjare
Funkar bra för mig
2025-10-15, 21:58
5
Kvinna 54 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Lätt att spela med
2025-11-21, 09:11
5
"Noa torres", Kvinna 18 år
Nivå: avancerad
Bra racket
2025-04-26, 21:12
4
Kvinna 29 år
Nivå: motionär
-
2026-02-10, 11:09














