BLACK CROWN - SPECIAL MASTER 2024
(3 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Black Crown - Special Master 2024:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $380.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2024 |
| Vikt | 355 - 370 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | Black Eva |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen, Junior |
| Verifierad | Information verifierad av Black Crown |
Beskrivning från tillverkare
Black Crown Special Master, ett racket noggrant designat för spelare som letar efter den perfekta kombinationen av kraft, kontroll och enastående känsla vid varje slag. Droppformat. Njut av den perfekta kombinationen av kraft och flexibilitet med två lager glasfiber och ett lager av 12K kolfiber. Dessa material säkerställer balanserad respons, styrka och hållbarhet för optimal prestanda på banan. Supermjukt svart EVA-gummi i kärnan ger en mjuk och bekväm känsla vid varje träff. Denna teknologi garanterar en unik respons som anpassar sig till ditt spel och erbjuder en oöverträffad spelupplevelse. Extended Sweet Spot Area-tekniken breddar inte bara racketens sweet spot, utan förbättrar också förlåtelsen för varje slag. Den grova sandliknande, sandspin-ytan ger brakontroll vid varje slag. Med en perfekt balans mellan prestanda och elegans kan detta racket att ta dig till nya nivåer på banan.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 3 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"fabio", Man 23 år
Nivå: motionär
Jag gillar det
2025-08-28, 10:48
4
"Fer", Man 55 år
Nivå: motionär
-
2026-02-16, 21:10
4
"Nick", Man 47 år
Nivå: avancerad
-
2025-03-28, 11:52





