BLACK CROWN - PITON LIMITED EDITION 2021
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Black Crown - Piton Limited Edition 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $310.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 370 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 80% Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Mjukt |
| Ytskikt - material | Python glass+ 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | SC White EVA |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Black Crown |
Beskrivning från tillverkare
Förbättra ditt defensiva spel med den nya padelracketen Piton Limited, en del av Black Crowns exklusiva kollektion 2021. Denna modell utmärker sig genom sin balanserade balans och design, vilket gör att du snabbt anpassar dig till dess enkla och kontrollerade hantering. Kolfiber har införlivats i dess struktur med en 3k-tyg täckning för att öka dess hållbarhet. Kärnan har extra mjukt gummi, vilket ger en mycket behaglig kontakt och en bättre känsla för bollen. Dessutom kommer Piton tillbaka med en grov textur som förstärker effekterna i spelet.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
5.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
"Kija Habibzadah", Kvinna 44 år
Nivå: avancerad
Känns bra, inte för tungt
2025-12-03, 22:16















