ADIDAS - ADIPOWER LEGEND 2025
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Adidas - Adipower Legend 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 2.410,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Diamant - Oversized |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Eva High Memory |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Adidas |
Beskrivning från tillverkare
Ett decennium av överlägsenhet på spelplanen. Adidas nådde vår första världsetta, erövrade minnesvärda titlar och skapade en gemenskap som växte tillsammans med en produktlinje som förändrade allt. Adipower var inte bara med som åskådare till padelns utveckling – den bidrog aktivt till dess formande. Innovation, styrka och precision i händerna på dem som skriver historia med varje avgörande poäng. Som en slutgiltig hyllning presenteras Adipower Legend, signerad av Seba Nerone – en odödlig ikon inom sporten och en symbol för beslutsamhet, passion och arv. Racketen bär nummer 10, en symbol för fulländning, för storhet och för den resa vi gjort.
Tio år med Adipower.
Tio år med Adipower.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
5.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
Kvinna 55 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2026-01-27, 20:12


















