TECNIFIBRE - BOMBA SPEED 2026
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 240,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 353 - 367 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber + Aramid |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | Soft Foam |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen, Junior |
| Verifierad | Information verifierad av Tecnifibre |
Beskrivning från tillverkare
BOMBA SPEED riktar sig till avancerade till experter som letar efter en offensiv racket som kan kombinera explosiv kraft, manövrerbarhet och precision. Den är idealisk för att påtvinga ett snabbt, aggressivt spel utan att offra kontroll.
Utskrift från www.racketguide.com




