TACTICAL PADEL - EL SABIO 2024
(3 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Tactical Padel - El Sabio 2024:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 3 320,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2024 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Mjukt |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | Polyetylen |
| Speltyp | Nybörjare, Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Tactical Padel |
Beskrivning från tillverkare
Höj din spelstandard med El Sabio, den ultimata fusionen av manövrerbarhet och precision.
Denna snygga, rundformade racket är designad för att ta ditt spel till nästa nivå, erbjuder enkel kontroll och ett ljud som verkligen gör att dina träffar sticker ut. Tillverkad med 3K-kol och polyeten handlar det om att dominera planen med finess och komfort.
När du kommer i kontakt med El Sabio kommer du känna det. Om du är ute efter taktisk finess, lekfullhet och att äga spelet är El Sabio din perfekta match. Höj din spelstandard, omfamna El Sabio - Spela Annorlunda!
Denna snygga, rundformade racket är designad för att ta ditt spel till nästa nivå, erbjuder enkel kontroll och ett ljud som verkligen gör att dina träffar sticker ut. Tillverkad med 3K-kol och polyeten handlar det om att dominera planen med finess och komfort.
När du kommer i kontakt med El Sabio kommer du känna det. Om du är ute efter taktisk finess, lekfullhet och att äga spelet är El Sabio din perfekta match. Höj din spelstandard, omfamna El Sabio - Spela Annorlunda!
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.5(från 3 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Rib Scarsberg", Man 44 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Det är mycket välgjort, rekommenderar starkt taktiskt.
2025-08-07, 04:37
5
"Fredrik", Man 46 år
Nivå: avancerad
Bra
2026-01-17, 21:13
4
Kvinna 45 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2025-08-19, 15:13















