STARVIE - BASALTO 2025
(3 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 2 660,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 350 - 385 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber + basalt |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA soft 30 |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av StarVie |
Beskrivning från tillverkare
Den sticker ut för sin sammansättning av basaltfiber och kol 3K i planet som ger större hållbarhet och motstånd, undviker brott och bidrar till att inte förlora sina spelegenskaper. Den är idealisk för spelare som letar efter bra kontroll, komfort på banan och en bra slag tack vare sitt mjuka 30-densitetsgummi.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 3 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
Man 34 år
Nivå: avancerad
Lite mjuk
2025-03-17, 21:21
4
Man 24 år
Nivå: avancerad
-
2026-01-24, 23:33
3
Man 47 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
-
2025-08-27, 08:45







