SIUX - SPECTRUM 2021
(2 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - Spectrum 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | kr 1 800,00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 360 - 370 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | Black EVA Soft |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Siux |
Beskrivning från tillverkare
Siux Spectrum vänder sig till spelare som nått en bra bit i sin utveckling på banan och söker maximal kraft i slagen. Modellen är droppformad och med medelhög balans för att ge fart i det offensiva spelet.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 2 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 32 år
Nivå: motionär
-
2023-04-07, 09:42
4
Man 32 år
Nivå: avancerad
-
2023-02-27, 12:45















