SIUX - SANYO DIABLO REVOLUTION II 3K 2023
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - Sanyo Diablo Revolution II 3K 2023:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 3 460,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Siux |
Beskrivning från tillverkare
Sanyo Diablo Revolution ll 3K är utvecklat tillsammans med världsstjärnan Sanyo Gutiérrez. Det här padelracket riktar sig främst till avancerade spelare som letar efter ett padelracket med hög kvalitet. Droppformen ger god kontroll i defensiven men besitter samtidigt egenskaperna för att på ett offensivt sätt kunna avgöra poänger vid nätspelet. Träffytan på den här modellen är, till skillnad från Sanyo Pro, träffytan som är gjord av 3k kolfiber. Detta resulterar i en kombination av styv träffyta med en skonsam och bekväm bollträff.
Utskrift från www.racketguide.com
















