SIUX - PLATINIUM REVOLUTION 2021
(5 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - Platinium Revolution 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | kr 4 010,00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 24K kolfiber silver |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 24K kolfiber silver |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA soft |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Siux |
Beskrivning från tillverkare
Platinum Revolution är den nya modellen i Platinum serien. Den behåller samma egenskaper som sina föregångare men förbättringar beträffande kraft och kontroll. Slagytan består av 24K kolfiber av typen silver och för att ge en otrolig styvhet och grym kraft. Precis som övriga modeller i serien har även detta racket det sk Revolution systemet, en dubbel kolfiberyta som förbättrar stabilitet och kraft i varje slag. Dessutom inkluderas antivibrationssystemet Shockout som eliminerar vibrationerna vid bollträff.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.0(från 5 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
Man 71 år
Nivå: motionär
Mjukt, måste sätta ordentligt fart på racket för att få tryck. Lätt att träffa fel utanför sweetspot
2026-02-07, 10:28
4
Man 48 år
Nivå: motionär
-
2026-02-14, 13:53
3
Kvinna 44 år
Nivå: nybörjare
-
2025-11-15, 17:08
3
"Mateo", Man 24 år
Nivå: avancerad
-
2025-11-13, 17:47
3
Man 33 år
Nivå: avancerad
-
2024-03-28, 20:37















