SIUX - DIABLO BLACK CARBON LUXURY 12K 2021
(16 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - Diablo Black Carbon Luxury 12K 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | kr 3 170,00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Siux |
Beskrivning från tillverkare
Nya Siux Black Carbon Luxury 12K är ett racket för spelarna som söker ett racket som har allt. Detta är uppföljaren till Black Carbon Luxury och har en högre balans än föregångaren för att få mer kraft i slagen. Dessutom är slagytan hårdare då den har 12k kolfiber som passar de bästa spelarna. Med sin dubbla kolfiber-ram är detta ett hållbart racket och kombinationen med EVA Soft i kärnan och den runda formen ger utmärkt kontroll och stor sweet spot.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 16 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 60 år
Nivå: avancerad
Det ger mig förtroende men saknar lite kraft.
2025-12-21, 20:06
4
"Nicklas", Man 36 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Skonsam för armbågen ganska lättspelat
2024-01-15, 18:48
4
"Nicklas", Man 36 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Lättspelat men lite tryck
2024-01-15, 18:53
4
Man 60 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Nil
2026-01-21, 12:57
2
Man 60 år
Nivå: motionär
Nil
2026-01-21, 12:52
3
Man 43 år
Nivå: avancerad
-
2026-02-09, 00:17















