ROYAL PADEL - M27 R CONTROL X 2023
(12 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Royal Padel - M27 R Control X 2023:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 3 780,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 350 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 16K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | Mjukt polyeten |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Royal Padel |
Beskrivning från tillverkare
RP M27 R-CONTROL X 2023 är ett runt kontrollracket designad för de mest krävande spelarna, med en avancerad spelnivå. Racketen är lätthanterlig med en hög prestanda och betydande vibrationsdämpning. Denna modell finns ner till 350g så letar du efter ett lättare kontrollrack har du det här. Hela racketen är tillverkad i 100% kolfiber och med en medelhård kärna och hård slagyta ger den både god kontroll och gott om kraft när du behöver det. Slagytans struktur ger dig möjlighet att sätta extra spinn i bollen! Letar du efter ett kontrollracket med lite mer kraft så ta en titt på denna modells syster RP M27 R-CONTROL 2023.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 12 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Pepe", Man 65 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Jag önskar att det fanns mer fart.
2025-11-09, 00:20
4
"Deb", Kvinna 53 år
Nivå: avancerad
Nöjd
2025-12-07, 23:32
5
"Stian", Man 45 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Veldig bra
2024-06-13, 08:02
3
Man 34 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
-
2026-01-26, 09:02
4
Man 38 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2025-10-03, 14:04
4
"Ronald", Man 52 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
-
2025-02-13, 22:26















