NOX - AT10 LUXURY GENIUS 12K ALUM XTREM BY AGUSTIN TAPIA ITALIAN LTD 2026
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Nox - AT10 Luxury GENIUS 12K Alum Xtrem by Agustin Tapia Italian LTD 2026:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | kr 3 850,00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K Alum Xtrem - aluminiserad kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Black EVA HR3 |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Nox |
Beskrivning från tillverkare
Nox AT10 Luxury Genius 12K Alum XTREM Agustín Tapia 2026 Italian Limited Edition är en exklusiv och begränsad italiensk LTD-utgåva av ett premium padelracket utvecklat tillsammans med Agustín “Mozart of Catamarca” Tapia. Denna Limited Edition kombinerar kraft, kontroll och spin på elitnivå med en slående design som skiljer sig från standardmodellen. Racketet har en droppform med justerbar medelbalans via Weight Balance-systemet, vilket gör det möjligt att optimera spelegenskaper för din spelstil. Slagytorna är tillverkade i 12K Alum Xtrem-kolfiber för en styv och konsekvent träffyta, kompletterat med Dual Spin-struktur som maximerar effekten i topspin- och slice-slag. Den HR3 Black EVA-kärnan ger explosiv kraft och snabb bollutgång, medan carbon-ramen ger stabilitet i varje slag. Detta racket är skapat för avancerade till professionella spelare som vill ha det ultimata i prestanda och exklusivitet.
Utskrift från www.racketguide.com
















