ENEBE - COMBAT 7.1 V2 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Enebe - Combat 7.1 V2 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 2 080,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 370 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA HR3 |
| Speltyp | Nybörjare, Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Enebe |
Beskrivning från tillverkare
Combat är ett annat klassiskt racket som vi har bestämt oss för att förnya. Med utgångspunkt i designen som skapades 2013, har vi satsat på ett modernare typsnitt och några färgjusteringar. När det gäller de tekniska egenskaperna behåller den de tidigare versionernas egenskaper.
Utskrift från www.racketguide.com


















