DROP SHOT - X-CELERATOR 2021
(4 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 240,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 360 - 380 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 24K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA tech |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Drop Shot |
Beskrivning från tillverkare
Drop Shot X-Celerator är en ny racket för 2021 som Lucas Campagnolo använder på World Padel Tour. Denna modell är fylld med nyskapande tekniker.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 4 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 32 år
Nivå: avancerad
-
2024-04-27, 20:49
4
Man 29 år
Nivå: avancerad
-
2023-11-22, 00:00
4
Man 50 år
Nivå: avancerad
-
2023-01-29, 00:54
4
Man 42 år
Nivå: motionär
-
2022-10-29, 10:38
















