CORK - SUPREME HYBRID III 2024
(13 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 3 500,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2024 |
| Vikt | 350 - 375 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber + kork |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Extreme High Density Foam |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Cork |
Beskrivning från tillverkare
Med en liknande konstruktion som nuvarande Supreme II, har de nya racketarna en rad nya funktioner som gör varje spel naturligt bättre: Ny multi-diameter hål och större sköld för att öka sweetspot och aerodynamiken hos racketen, vilket resulterar i större manövrerbarhet. Ny snörteknologi, utbytbar, vattentät och antibakteriell. Ny lockteknologi för bättre anti-vibrationssystem och komfort tack vare dess mjukare sammansättning och ovala form. Idealisk för avancerade/professionella spelare, som föredrar en racket balanserad mellan attack och försvar.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 13 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
2
"Ricardo", Man 46 år
Nivå: motionär
Toppracket men hård och krävande för mina förmågor.
2025-03-13, 10:41
5
"Morten Koefoed-Rasmussen", Man 40 år
Nivå: avancerad
---
2025-09-21, 13:19
5
"Morten Koefoed-Rasmussen", Man 40 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Det är perfekt!
2025-09-23, 18:20
5
"Morten Koefoed-Rasmussen", Man 40 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Så trevligt!
2025-10-17, 15:54
5
Man 34 år
Nivå: motionär
-
2026-03-25, 18:43
5
Man 37 år
Nivå: motionär
-
2026-02-19, 04:36















