CABRA - PRO MASTER AIR 2023
(23 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 2 710,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 340 - 350 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Multilayered Intellicore |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Cabra |
Beskrivning från tillverkare
Cabra Pro Master Air är ett nytt padelracket från Cabra ur deras Pro-serie med en låg vikt i en riktigt snygg och stilren design. Cabra Pro Master Air har en stor sweetspot vilket gör att även träffar lite längre ut mot ramen levererar bra fart och känsla i slaget. Racketen reducerar vibrationer vid bollträff på ett mycket effektivt sätt vilket bidrar till en härlig träffkänsla. Den runda utformningen gör också att racket ger en härlig kontroll och precision i spelet.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 23 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 27 år
Nivå: motionär
grymt rack defensivt o ger ändå bra tryck vid nät lite svårt att få upp fart i den då den är hyfsat mjuk
2025-11-15, 22:01
4
Kvinna 57 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Lätt och kontroll
2025-10-31, 13:39
3
"Noah", Man 19 år
Nivå: motionär
Grei
2024-03-12, 20:21
5
Man 58 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
-
2026-03-29, 10:22
5
Man 56 år
Nivå: motionär
-
2026-03-29, 10:20
4
Kvinna 58 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2026-01-25, 17:00















