BLACK CROWN - PITON EPIC ENERGY 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Black Crown - Piton Epic Energy 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 3 820,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 370 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | SC Black EVA |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen, Junior |
| Verifierad | Information verifierad av Black Crown |
Beskrivning från tillverkare
Black Crown Piton Epic Energi sticker ut i eliten av vår 2025-kollektion, genom att ta innovationen av Piton Epic-serien ett steg längre. Genom att bevara den perfekta balansen och Epic Sync-teknologin som garanterar en perfekt vibrationshantering, utmärker sig denna racket genom sitt ytterlager av 3K-kolfiber. Detta material erbjuder inte bara överlägsen hållbarhet, utan förstärker också varje slag med oöverträffad kraft och precision. Utrustad med Super Control Black EVA-kärnan och en ram till 100% i kolfiber med den avancerade Aero Carbon-teknologin, säkerställer Piton Epic Energi extrem hållbarhet, samtidigt som kontroll och hanterbarhet bibehålls i varje spelsituation. Sandy Spin-ytbehandlingen med sandpappersliknande struktur underlättar precis effektskapande, vilket tillför en extra dimension till ditt spel. Designad för spelare som kräver det bästa i varje slag, kombinerar Piton Epic Energi kraft, kontroll och hållbarhet för att erbjuda en opravdu unik spelupplevelse.
Utskrift från www.racketguide.com









