ARES - DARKNESS 2021
(2 Omdömen)
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 230,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kevlar |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA soft |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Ares |
Beskrivning från tillverkare
Denna modell vänder sig till avancerade spelare som vill ha mycket kraft i sitt spel. Materialet, balansen och formen är skapat för att maximera kraften i slagen.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.5(från 2 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
Man 62 år
Nivå: avancerad
-
2025-10-26, 17:40
4
Man 42 år
Nivå: avancerad
-
2023-03-05, 22:47
















