ADIDAS - CROSS IT PRO EDITION 2025
(1 omdöme)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 3 900,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 340 - 360 g |
| Form | Rund - Oversized |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 15K aluminiserad kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Eva Soft Energy |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen, Junior |
| Verifierad | Information verifierad av Adidas |
Beskrivning från tillverkare
The Cross It Pro Edt 2025 är ett högpresterande racket som skapats för dem som jagar perfektion i varje poäng. Designad för krävande spelare, integrerar den alla innovativa Cross It-teknologier, vilket ger en unik fördel i varje aspekt av spelet. Med Spin Blade Mold kan du applicera spinn med professionell precision, medan 24K Aluminiserad Kol och EVA Soft Energy ger exceptionell styvhet—perfekt för kraftfulla, precisa slag. Dess runda form förskjuter vikten mot handtaget, vilket ger överlägsen kontroll och smidighet i defensivt spel. Som en slutlig touch inkluderar den ett premium, specialutgåvefodral skräddarsytt för att förbättra och skydda racketen—signerat av Marta Ortega.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"oliver", Man 36 år
Nivå: motionär
-
2026-03-25, 14:26








