ADIDAS - BISOKE ATTK CARBON 2024
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Adidas - Bisoke Attk Carbon 2024:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 2 790,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2024 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | Eva Soft Performance |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Adidas |
Beskrivning från tillverkare
Adidas Bisoke Attk Carbon 2024 är ett offensivt padelracket formgivet för spelare som vill slå hårt utan att tappa kontroll. Med diamantform och hög balans styrs fokus mot kraft i smashar och aggressiva offensiva slag. Racketet är utrustat med träffytor i 18K kolfiber, vilket ger styvhet och explosiv respons, medan EVA Soft Performance-kärnan hjälper till att göra bollträffen mjukare och ge bättre bollutgång. Genom tekniker som Smart Holes Curve och Structural Reinforcement har konstruktionen optimerats för både kontroll och stabilitet. Med en vikt på omkring 360–375 gram och ramen också av karbonkombination blir Bisoke Attk Carbon 2024 ett kraftpaket med god spelkänsla — perfekt för spelare med ambition att dominera offensivt på banan.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Kvinna 29 år
Nivå: avancerad
-
2025-11-11, 12:13















