TRETORN - SUPREME VSQZ 2025
(24 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £280.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 365 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K japanskt kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA FLEX |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Tretorn |
Beskrivning från tillverkare
Ta ditt padelspel till nästa nivå med SUPREME VSQZ, signaturracketen för svenska padelproffset och Premier Padel-spelaren Simon Vasquez. Upplev en perfekt balans mellan explosiv kraft och exakt kontroll – designad för spelare som vill dominera på banan. Maximal kraft & precision – 12K japanskt kolfiber ger explosiv respons i dina slag utan att kompromissa med kontrollen. Överlägset grepp & spinn – Vår 3D ULTRA SPIN-yta låter dig sätta skruv på bollen när det behövs. Optimalt stöd i varje slag – EVA FLEX-kärnan och den hybrida formen ger en oslagbar känsla och stabilitet. Känn skillnaden med SUPREME VSQZ – för dig som spelar för att vinna.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 24 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 57 år
Nivå: avancerad
Bra kontroll, lätt, bra träffyta, allround.
2025-12-27, 13:53
3
Man 42 år
Nivå: avancerad
Relativt bra, dock något stum träffbild
2026-01-05, 13:53
4
Man 58 år
Nivå: avancerad
Lätt. Bra precision. Hygglig power.
2026-01-12, 20:37
5
"Thomas", Man 38 år
Nivå: motionär
Bra kontroll och fin studs
2026-01-21, 22:44
4
"Magnus", Man 40 år
Nivå: avancerad
Bra men lite för hårt
2025-08-15, 11:53
5
"S H", Man 29 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Bra racket
2026-01-21, 14:37













.jpg)


