STARVIE - KENTA 2025
(6 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som StarVie - Kenta 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 310,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 350 - 385 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Soft 30 |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av StarVie |
Beskrivning från tillverkare
Innovativ rund form, noggrant designad för att ta ditt spel till nästa nivå genom att optimera kontrollen och stabiliteten på racketen, vilket ger dig oöverträffad prestanda på banan. Dessutom har vi förbättrat kraften i racketen genom en förbättrad viktfördelning i racketens kärndel. Dess Soft 30-gummi (mjuk densitet), har förvisso härdats genom användningen av två lager 3K-kol vilket ger den större kontroll och kraft. Dock bibehålls samtidigt utmärkta mekaniska egenskaper vilket hjälper racketen att vara mycket hanterbar och bekväm under spel.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.5(från 6 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Marcus Sellgren", Man 42 år
Nivå: motionär
Bra allroundracket som passar många spelare där ute.
2025-01-17, 20:18
5
Man 55 år
Nivå: motionär
Perfekt
2025-11-13, 23:11
5
Man 60 år
Nivå: avancerad
-
2025-12-02, 23:04
4
Man 41 år
Nivå: avancerad
-
2025-11-05, 18:23
4
Man 39 år
Nivå: avancerad
-
2025-09-27, 09:47
4
Man 35 år
Nivå: motionär
-
2025-08-20, 21:32











.jpg)





