STARVIE - DRAX 2025
(3 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som StarVie - Drax 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 320,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 350 - 385 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA soft 30 |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av StarVie |
Beskrivning från tillverkare
En innovativ droppformad racket som är utformad för att optimera ditt bollarbete till högsta nivå. Vi har uppnått en bättre viktfördelning tack vare det sjusidiga geometriska hjärtat och fördjupningarna i racketprofilen. Drax-racketen har den nya 12K-fibern och det mjuka 30-gummit för ökad flexibilitet, hanterbarhet och bekvämlighet vid användning.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 3 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 49 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2026-02-14, 22:53
4
Man 40 år
Nivå: motionär
-
2025-11-08, 22:05
4
Man 40 år
Nivå: motionär
-
2025-10-30, 17:45














