STARVIE - ASTRUM ERIS 2023
(23 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som StarVie - Astrum Eris 2023:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | kr 3 730,00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 350 - 380 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Mjukt |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber + glasfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | Soft V30 |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av StarVie |
Beskrivning från tillverkare
Astrum Eris är ett runt kontrollracket med en ram helt i kolfiber. Slagytan är en sammansättning av dubbla lager Carbon 3K tillsammans med tunna trådar av Lurex. Tillsammans med den mjuka kärnan får du en racket med mycket känsla och elasticitet. Men låt dig inte luras, du hittar lätt farten när du behöver den. Strukturen i slagytan är implementerad redan i gjutformen vilket gör att den är otroligt slitstark
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.5(från 23 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 31 år
Nivå: motionär
Kraftfull men balanserad upptill
2025-11-19, 23:53
5
"Jenny Hector", Kvinna 44 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Ett mjukt rack med bra tryck
2024-01-06, 00:09
5
"Jonny", Man 62 år
Nivå: motionär
Känner bra kontroll
2024-01-15, 20:11
4
Man 39 år
Nivå: motionär
-
2025-11-13, 08:08
4
Man 43 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
-
2025-04-18, 21:44
5
Man 44 år
Nivå: motionär
-
2024-12-15, 23:06
















