SLAZENGER - PANTHER SERIES EPIC GOLD 2022
(6 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Slazenger - Panther Series EPIC Gold 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | kr 4 580,00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | 5 lager hybridkärna (medium) |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Slazenger |
Beskrivning från tillverkare
Panther Series Epic Gold är ett kraftfullt runt racket med en optimerad vikt på 360-375 gr. Producerat med en medelhård EVA-kärna och en yta i 12K Carbon med medelbalans tack vare den runda formen. Synlig kolfiber för en förbättrad övergripande premiumlook. För skickliga spelare som kräver extra kontroll och snabbhet, ger våra pantherspår den perfekta spinn.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.5(från 6 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Kvinna 38 år
Nivå: avancerad
Bra kontroll men kan behöva mer fart i nästa racket.
2025-12-24, 00:06
5
"Elin-Marie Lönnström", Kvinna 42 år
Nivå: avancerad
Ett förlåtande och lättspelat rack!
2023-12-19, 09:49
4
"Elin", Kvinna 44 år
Nivå: motionär
Lättspelat racket
2025-12-19, 21:03
4
Man 53 år
Nivå: avancerad
-
2024-05-09, 21:17
5
Man 43 år
Nivå: motionär
-
2023-11-29, 10:07
5
Man 21 år
Nivå: avancerad
-
2023-11-12, 23:58
















