SIUX - FENIX GO 4 2024
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - Fenix Go 4 2024:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 1 980,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2024 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber + glasfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 24K Kolfiber Twill |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA Hard |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Siux |
Beskrivning från tillverkare
Siux Fenix Go 4 är det perfekta racket för medelklasspelare som vill ta ett kvalitetssteg i sitt spel med en tydligt offensiv stil. Dess diamantform och höga balans är utformade för att maximera kraften i varje smash, medan ytan i 3K Twill-kolfiber och den hårda känslan ger utmärkt fasthet och precision i slagen. Den 3D-sträva ytan möjliggör mer spinn på lyftade slag, vilket förbättrar kontrollen vid aggressiva spel. Detta unisexracket är perfekt för dem som redan behärskar spelets grunder och vill förbättra sin prestanda i attack med ett kraftfullt, stabilt och modernt designat verktyg.
Utskrift från www.racketguide.com




















