SIDE SPIN - RAYO 2022
(1 omdöme)
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | kr 3 610,00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 12K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA hard |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Side Spin |
Beskrivning från tillverkare
Rayo är ett padelracket från den nya 2022-kollektionen från Side Spin. Rayo kännetecknas av att vara en kontroll- och attackracket. Tack vare sin hybridform (mellan drop och diamant) och sitt 12K kolfibermaterial med en hård Eva-kärna, är det ett bra alternativ för spelare som söker kontroll i sitt spel och maximal manövrerbarhet på racketen. Med en medelbalans kommer du att njuta av maximal komfort i hanteringen när du spelar med Rayo, och ta ditt spel till nästa nivå.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Tom", Man 55 år
Nivå: motionär
-
2023-10-28, 17:44


