NOX - X ONE EVO BLUE 2023
(4 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Nox - X One Evo Blue 2023:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | kr 1 310,00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 350 - 365 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 30% Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Mjukt |
| Ytskikt - material | 3K Glasfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | HR3 |
| Speltyp | Nybörjare, Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Nox |
Beskrivning från tillverkare
Nox X-One EVO Blue är ett lättspelat racket som passar de allra flest spelstilarna. Sweetspoten är placerad i mitten av racket för att ge spelaren möjlighet till ökad kontroll och stabilitet i slagen. Modellen passar både nybörjare och motionärer och är perfekt för dig som vill utvecklas i ditt spel.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 4 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Daniele", Man 44 år
Nivå: nybörjare
Mjuk
2025-12-08, 17:57
3
Man 61 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
-
2024-02-24, 16:45
4
Man 48 år
Nivå: motionär
-
2023-04-06, 23:33
4
Kvinna 47 år
Nivå: motionär
-
2023-01-27, 15:19
















