NOX - NERBO WPT 2022
(17 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Nox - Nerbo WPT 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 2.660,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA Multilayered |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Nox |
Beskrivning från tillverkare
NERBO WPT 2022 behåller all karaktär från sin föregångare: kraftfull, solid och snabb. Med sin nya Multilayered Black Eva-kärna, en utveckling av Multilayered Core som, tillsammans med 18K kolfiberytor, tillåter en optimal fördelning av energin som genereras vid både låghastighets- och kraftslag, vilket förbättrar prestandan i spelet. I NERBO WPT 2022 har vi skämt bort dig med de minsta detaljerna: grova ytor för att maximera effekterna, laterala antivibratorer inbyggda i racketstrukturen och en noggrann kärndesign. Den innehåller det nya Smartstrap®-utbytbara säkerhetsremssystemet. Det förbättrar hygienen och säkerheten hos ditt racket genom att enkelt ersätta remmen utan att förlora garantin eftersom det inte är nödvändigt att manipulera bottenlocket.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 17 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Rebo", Man 36 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Grymt kontroll och power stor sweetspot
2024-04-22, 07:08
4
"rebo", Man 36 år
Nivå: motionär
grymt racket
2024-04-26, 04:13
5
"Reboar Rostam", Man 35 år
Nivå: motionär
5/5
2023-10-05, 21:22
3
Man 31 år
Nivå: avancerad
-
2025-11-16, 18:37
4
Man 46 år
Nivå: avancerad
-
2025-11-16, 08:19
5
"Alfab", Man 50 år
Nivå: motionär
-
2025-11-02, 00:18














