JHAYBER - VENENO 2022
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Jhayber - Veneno 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | kr 3 650,00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 350 - 360 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Dark EVA C2 |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Jhayber |
Beskrivning från tillverkare
Denna diamantformade racket är en av favoritracketarna för spelare som söker kraft i sitt spel. Racketen har en blank finish och 3D rugged-teknologi på båda sidor för att ge bollen mer effekt. 12K-kolfibern i kombination med den rena diamantformen erbjuder högre hastighet och kraft vid slag. Denna racket har tillverkats med en Dark Eva C2-kärna och medel-hög balans som ger maximal kraft. Dess ram är tillverkad av 100% kolfiber, vilket ger hög motståndskraft. Hjärtat av Veneno 12K-racketen är extra förstärkt och ger stabilitet och mindre vibration vid slag. Den anses vara en enastående racket för expertspelare.
Utskrift från www.racketguide.com














