FZ FORZA - CHAMPION SPIN 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som FZ Forza - Champion Spin 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £180.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 370 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 12K Grafit |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K Grafit |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA Hard |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av FZ Forza |
Beskrivning från tillverkare
FZ FORZA Champion Spin är en av våra toppmodeller. Det hårda EVA-materialet tillsammans med en medelbalans och rund form ger spelaren mycket kontroll, och med den matta ytan får du också möjligheten att skapa spin. Detta racket är gjort av 100% 12K vävt grafit och med skydd på toppen.
Utskrift från www.racketguide.com












.jpg)




