DROP SHOT - DELTA 2.0 2022
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Drop Shot - Delta 2.0 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £170.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 360 - 385 g |
| Form | Rund - Oversized |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Drop Shot |
Beskrivning från tillverkare
Drop Shot Delta 2.0 (2022-modellen) kombinerar en fullständig kolfiberkonstruktion med ett 3K-kolfiberyta och mjuk EVA-kärna för komfort och kontroll. Dess överdimensionerade runda form och medelbalans ger en generös sweet spot, vilket gör den mångsidig både i försvar och anfall. Avancerade teknologier som Twin Tubular System, Smart Holes System och 3D Face förbättrar kraft, spin och hållbarhet. Cork Cushion Grip och Silicone Grip Channel minskar vibrationer för extra komfort. Med en vikt på 360–380 g är den designad för avancerade spelare som söker en perfekt blandning av kraft, precision och spelbarhet.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
2.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
2
"Mobina", Kvinna 22 år
Nivå: motionär
-
2025-12-24, 15:45














