DROP SHOT - CRISTAL 2.0 2021
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Drop Shot - Cristal 2.0 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 190,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 340 - 365 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA soft |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Drop Shot |
Beskrivning från tillverkare
Utmärk dig med Drop Shot Cristal 2.0. Detta racket är perfekt för offensiva spelare som vill stärka sitt spel med mer kraft. Diamantformen resulterar i en högre sweet spot, vilket förenklar att ge bollen extra fart. Racketens design och materialval garanterar optimal kontroll över bollen. Racketen har dessutom en silikongreppskanal som minskar vibrationer för bästa möjliga spelkomfort.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
2.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
2
Kvinna 57 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2023-02-11, 09:52
















