DROP SHOT - BRONCO 2023
(7 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Drop Shot - Bronco 2023:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 1.990,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 350 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Soft |
| Speltyp | Nybörjare, Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Drop Shot |
Beskrivning från tillverkare
Drop Shot Bronco är ett nytt kontrollracket från toppsegmentet i Drop Shot's utbud. Racketen kombinerar en mjuk kärna med en 18k kolfiberyta, och trots att racketens huvudform är rund möjliggör materialvalen och den neutrala viktbalansen kraftfulla slag i offensiven. I racketens kärna har Drop Shot använt "broken angles" för att minimera vibrationer vid slag och göra träffytan mer hållfast. Flera av de mest banbrytande teknologierna har utnyttjats vid tillverkningen, inklusive Smart Holes System och Textrem Technology, som bidrar till en unik känsla vid varje bollträff. Racketen är riktad mot avancerade padelspelare som värdesätter kvalitet, prestanda och långvarighet. Något nytt är också den visuella designen; beroende på synvinkel och ljusets reflektion på racketen kan man se olika färger framträda.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
2.5(från 7 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
2
Man 33 år
Nivå: motionär
För mycket bolluttag
2025-12-18, 22:02
4
"Dude", Man 48 år
Nivå: nybörjare
Ok
2026-02-18, 17:56
2
Man 27 år
Nivå: motionär
-
2026-02-16, 10:42
3
Man 27 år
Nivå: nybörjare
-
2026-02-16, 10:41
3
Man 33 år
Nivå: avancerad
-
2025-12-18, 22:03
3
Man 26 år
Nivå: nybörjare
-
2025-11-15, 14:32

















