CARTRI - TRIUMPH PRO CUP 2020
(2 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Cartri - Triumph Pro Cup 2020:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 320,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2020 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber + Kevlar |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 24K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA medium |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Cartri |
Beskrivning från tillverkare
Cartri Triumph Pro Cup är ett högklassigt racket för med allround-egenskaper. Tack vare sin sammansättning blir racket väldigt stabilt och kontrollerat vid försvar från bakplan och när du sedan kontrat dig till anfall kommer Triumph att hjälpa dig att äga nätet och styra matchen. Precis som alla modeller från Cartri är även Triumph Pro Cup handgjort i Spanien
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 2 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 25 år
Nivå: motionär
-
2024-01-27, 22:21
4
Kvinna 49 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2023-11-26, 14:06














