CARTRI - TAMARIT 2021
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Cartri - Tamarit 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $480.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 6K kolfiber + Kevlar |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 24K aluminiserad kolfiber + 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA soft white 4 |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Cartri |
Beskrivning från tillverkare
Cartris toppracket i Triumph kollektionen som är utvecklad för spelare som vill ha allt. Det handlar om en unik modell med material av högsta kvalitet. De borrade hålen är designade för att ge maximal fart i slagen och minimal vibration i racket.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
2.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
2
Man 35 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2023-09-24, 12:38














