CARTRI - BLACK THUNDER 2021
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Cartri - Black Thunder 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | kr 2 890,00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K kolfiber + glasfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA hard 30 |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Cartri |
Beskrivning från tillverkare
En av våra klassiska modeller får nytt liv! Vi har tagit fram ett aggressivt racket för spelare som inte nöjer sig med kontroll utan vill få extra kraft. Blandningen av kolfiber och glasfiber i slagytan ger en härlig känsla vid tillslag på bollen!
Utskrift från www.racketguide.com















