VIBOR-A - KING COBRA LIQUID EDITION 2021
(26 Reviews)
Specifications
| Information from the manufacturer | |
|---|---|
| Rec. price | 3.180,00 kr. Manufacturer's suggested retail price The price is a recommendation from the manufacturer and therefore probably does not match the prices in all markets. |
| Year of launch | 2021 |
| Weight | 360 - 375 g |
| Form | Diamond |
| Balance point | High |
| Frame profile | 38 mm |
| Frame - material | Carbon fiber |
| Surface layer - type | Rough |
| Surface layer - firmness | Medium |
| Surface layer - material | 12K Carbon Fiber |
| Core - firmness | Soft |
| Core - material | Black EVA Soft |
| Type of player | Competition |
| Target group | Junior |
| Not verified | Awaiting verification of information from Vibor-A |
Description from manufacturer
2021-2022 Edition model of Vibor-A's speedy diamond, King Cobra.
Printout from www.racketguide.com
Reviews
4.0(from 26 Reviews)
Some reviews may have been translated into your chosen language
3
"Elliot", Man 18 year
Level: amateur
Feels a bit heavy and clumsy.
2024-02-06, 22:27
4
"Ta", Man 49 year
Level: advanced
No one
2024-06-16, 20:11
5
Man 39 year
Level: advanced
-
2026-02-02, 09:45
4
Man 38 year
Level: advanced
-
2025-12-13, 23:47
4
Man 54 year
Level: amateur
-
2024-09-10, 10:43
4
Man 50 year
Level: amateur
-
2024-03-24, 23:03


