SLAZENGER - PANTHER SERIES ICON HYBRID GOLD 2022
(9 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Slazenger - Panther Series Icon Hybrid Gold 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 400,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Slazenger |
Beskrivning från tillverkare
Panther Series Icon Hybrid Gold är ett kraftfullt hybriddroppformat racket med optimerad vikt på 360-375gr. Tillverkat med hård EVA-kärna och yta i 12K kolfiber med medelbalans tack vare hybridformen. Synlig kolfiber för ett förbättrat premiumutseende. För skickliga spelare som kräver extra kontroll, ger våra pantherskåror perfekt spinn.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.5(från 9 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
"Robin ljunggren", Man 34 år
Nivå: motionär
Härligt och hårt racket med schysst kontroll
2024-09-25, 21:29
5
"Hannes Johansson", Man 19 år
Nivå: avancerad
Bra rack som ger bra fart och kontroll
2023-11-13, 21:12
5
"Herman", Man 16 år
Nivå: elit
Bra balans och hårdhet
2023-11-20, 08:48
3
Man 32 år
Nivå: avancerad
-
2023-03-17, 20:15
5
Man 60 år
Nivå: avancerad
-
2023-02-03, 17:30
5
Man 60 år
Nivå: avancerad
-
2023-02-03, 17:30














