SIUX - BLACK CARBON REVOLUTION 3K 2023
(3 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - Black Carbon Revolution 3K 2023:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 300,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber + glasfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EHR EVA |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Siux |
Beskrivning från tillverkare
Siux Black Carbon Revolution 3K är ett kontrollracket med rund form och låg till medelbalans som ger en mjuk och följsam känsla i spelet. Slagytorna i 3K kolfiber ger bra precision och respons, medan kärnan i EVA EHR-baserat gummi bidrar till komfort och lättspelad kontroll. Ramen är tillverkad i en kombination av kolfiber och glasfiber för att öka hållbarheten och ge en balanserad flex. Med sin vikt på omkring 355–375 gram passar det här racketen främst kontrollorienterade spelare som söker en stabil och mångsidig modell.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 3 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Marcos", Man 43 år
Nivå: motionär
Bekväm men saknar kraft
2026-02-04, 17:40
4
"Roberto", Man 49 år
Nivå: motionär
Den är rund och bekväm.
2026-01-16, 11:45
3
Man 46 år
Nivå: motionär
-
2025-11-23, 08:24










.jpg)





