SHOOTER - MERAK 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Shooter - Merak 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 200,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 345 - 370 g |
| Form | Hybrid - Oversized |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 3K Kolfiber + Basalt |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Mjukt |
| Ytskikt - material | Glasfiber + Basalt |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | Low Density Foam |
| Speltyp | Nybörjare, Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Shooter |
Beskrivning från tillverkare
Shooter Padel Merak erbjuder stor kraft utan att ge avkall på hög bollkontroll för nybörjare eller medelnivåspelare. Det är ett välsavvägt kontrollracket som dessutom erbjuder bra kraft.
Utskrift från www.racketguide.com
















